
Якщо у вас з'явилася пальма (найпоширеніша і красива домашня пальма Ропалостіліс Бауера «в природі буває досягає висоти в 10 метрів»), завжди пам'ятайте те, що вона не переносить протягів і боїться холодного повітря з кватирки.
Оскільки пальми - рослини теплолюбні, температура в кімнаті не повинна опускатися взимку нижче 14-15 °, а повітря повинен бути завжди чистим, свіжим і досить вологим. Але ставити горщики з пальмами біля печі або батареї центрального опалення не можна - рослини можуть загинути.
У сухий і спекотний період доводиться частіше мити підлоги або розвішувати біля рослин вологі простирадла, оберігати їх від прямих сонячних променів.
Поливати необхідно так, щоб вода в горщику не застоювалася. Двічі на тиждень обприскуємо пальми з пульверизатора і раз на місяць обережно обтираємо листя м'якою вологою ганчіркою.
У літній період - з березня по вересень - пальми підгодовуємо органічними добривами, найкраще коров'яком. Спосіб приготування звичайний - беремо 1 частину органічних добрив в «коржах» на 3-4 частини води, розмішуємо і наполягаємо до спучування. Потім розчин проціджуємо і удобрюємо рослини. Раз на місяць можна пальмам дати і мінеральну підгодівлю - суперфосфат, азотне і калійне добриво.
Вирощують пальми з насіння. Оболонка у них досить тверда, тому перед посівом їх заливають гарячою водою (45-50 °). Висівають в субстрат з піску і тирси. Горщики з сіянцями тримають в теплі. Паростки, наприклад, у фінікової пальми з'являються тільки через 2-3 місяці, а справжні листя - через 2-4 роки. Коли сіянці досягнуть 5-8 см, їх розсаджують. Експерти рекомендують для цього грунтову суміш такого складу: 2 частини дернової землі, 2 частини торф'яної, 2 - листового перегною і 1 частина промитого річкового піску. Через рік молоді рослини перевалюють в більший горщик.Читайте ще про садівництво тут