
У холодний період року вітамінну зелень краще отримувати шляхом вигонки її з кореневищ, цибулин, коренеплодів, бульб. Для одержання зелені може служити різний посуд - великі банки з-під рибних консервів, пластмасові ванночки, пакувальні коробки з щільного картону, якщо їх усередині викласти поліетиленовою плівкою. Але краще для цієї мети виготовити спеціальні ящики з дерева або металу. Ширина їх повинна бути вгорі 30-40 см, внизу 20-25 см, висота 12-16 см. Всередині ящики також слід застелити плівкою, а потім внизу покласти шар дренажного матеріалу з битої цегли, черепиці, гравію, засипавши їх шаром піску. Щоб ця «грядка» була гігієнічна й естетична, ящики слід пофарбувати олійною або нітрофарбою.
Можна поступити таким чином. З поліетиленової плівки виготовити мішок шириною 50-60 см, наповнити його пухким перегноєм або добре закомпостувати некислим торфом, заклеїти за допомогою праски. Покласти мішок на деко з оцинкованого заліза або в корито, збите з дощок по ширині мішка. Потім по всій поверхні мішка акуратно вирізати від-версти, в які можна поміщати цибулини, коренеплоди та інші частини рослин для вигонки зелені, висаджувати розсаду.
Для вирощування томата, огірка та інших високорослих рослин обсяг ящиків повинен бути не менше 6-8 л, висота - 25-30 см. Одна з обов'язкових умов таких «городів» - вони повинні бути не громіздкими, щоб їх можна було легко переносити з одного місця на інше.Читайте ще про садівництво тут