
Стебла цієї рослини стеляться по землі і на них виростають відростки, які є однорічними. Листя має яйцеподібну форму з гострою верхівкою. Суцвіття являє собою кисть, в якій зібрані дрібні квіти.
Борова матка часто зустрічається у хвойних лісах Сибіру. Іноді можна виявити цілі зарості цієї лікарської рослини. Для неї характерна не дуже вологий грунт. Можливо розведення борової матки і в домашніх умовах. Як показує практика, вона прекрасно приживається на садових ділянках і не вимагає спеціальних агротехнічних навичок та ретельного догляду. Для посадки цієї рослини необхідно підбирати ділянки землі з сухим грунтом, але в тіні. Вона також не любить сусідства з культурами, традиційно вирощуваними на дачних ділянках. Це, насамперед, пов'язано з необхідністю вносити хімічні добрива при догляді за овочевими культурами. Таке втручання в природний склад борової матки не припустимо, і призведе до руйнування важливих лікувальних компонентів в її складі. Від цього лікувальний ефект може бути знижений або призведе до зворотних результатів.
У медицині використовують надземну частину цієї лікарської рослини. Заготовлювати її слід в період цвітіння. Цей етап розвитку рослини припадає на початок або середину літа. Все залежить від погодних умов і регіону. Зібрану сировину зазвичай сушать під відкритим повітрям, але бажано не на сонці. Головне, щоб це місце добре проветривалось. Зберігати готову сировину необхідно в сухому місці. Термін зберігання як правило не повинен перевищувати трьох років.
Борова матка має унікальний хімічний склад. У нього входять смоли, вітамін С, різні органічні кислоти, кумарин, арбутин, багато мікроелементів, дубильні речовини і кислоти.
Застосовують борову матку як у медицині дуже широко. Таке широке застосування вона знайшла при лікуванні сечостатевої сфери як у жінок, так і чоловіків. З її допомогою лікують гінекологічні захворювання, безпліддя, спайки, запалення труб і маткові кровотечі.
Вона застосовується практично у галузі гінекології. Борова матка використовується і при лікуванні захворювань нирок, а також сечового міхура. Застосовуючи її настоянки, лікують цистити (стаття про те, як лікувати цистит), геморой, захворювання передміхурової залози і навіть гнійне запалення вуха. Екстракт цієї лікарської рослини має протизапальні та антисептичні властивості. Він надає також і сечогінну дію.
Лікування борової маткою при запальних процесах дає відчутний результат протягом короткого проміжку часу. Її екстракт значно покращує стан сечостатевої сфери у жінок і чоловіків.
Препарати з вмістом екстракту борової матки рекомендуються до застосування лікарями гінекологами. Вона має протимікробну і протизапальну дію. Відома ефективність від її застосування при онкологічних захворюваннях.
Борова матка сприяє поліпшенню функцій матки та її придатків. Це означає, що вона підвищує репродуктивну функцію. Дуже багатьом сім'ям, борова матка допомогла народити довгоочікуваного дитини. Вона також сприяє підвищенню імунітету. При такому широкому наборі корисних речовин, борова матка має трохи протипоказань. Основними з них є вагітність і індивідуальна непереносимість препарату. Але, тим не менш, проводити лікування з використанням борової матки слід строго під контролем лікаря. Необхідно дотримуватися інструкцій і дотримуватися дозування.Читайте ще про садівництво тут