Повитиця один з самих злісних бур'янів, з яким необхідно дуже ретельно боротися. Повитиця не простий бур'ян, це паразит рослин. Вона походить з сімейства берізка і відноситься до карантинних рослин. У південних країнах з тропічним кліматом повитиця росте як багаторічна рослина. Там, де клімат більш холодний, вона є однорічним рослиною. Повитиця послаблює рослину, на якому паразитує, є переносником різних захворювань, якщо висмоктує соки одночасно декількох рослин. Існує безліч видів цього паразита, який вражає найрізноманітніші рослини.
Опис повитиці
У березки немає коренів і листя. Стебло являє собою нитку, що обвиває стебла, листя рослини, яке воно окуповує. На поверхні ниток є присоски, якими вона чіпляється, присмоктується і впроваджується в стебло рослини. Дослідження показали, що вона вловлює запах рослин, якими можна поживитися. Так вона знаходить для себе жертву. Прісасиваясь до рослин, повитиця цвіте кулястими суцвіттями зеленого, білого або рожевого кольору і плодоносить. Насіння можуть зберігатися в грунті більше 10 років, не втрачаючи схожість.Особливості завоювання простору проживання
Повитиця зазвичай яскраво жовтого кольору, так як всі частини рослини мають мало хлорофілу, так як його використання обмежене. Коли насіння березки проростають, то час для знаходження жертви дуже обмежена.Молода рослина розпізнає запахи рослин жертв і тягнеться до них. Якщо воно протягом 2 3 днів з якихось причин не знайшло жертву, то воно гине. Є випадки, коли проростки березки були життєздатні більше 10 днів, їх довжина сягала 1ft (30см). Вони пересувалися в бік рослин, до яких згодом присмоктувалися. У відповідному для березки випадку вони швидко прикріплюються присосками до рослин жертвам і впроваджується в їх судини. Їх коріння відмирають, вони повністю обвиваються навколо рослин жертв. Повитиця своїми джгутами нитками висмоктує поживні речовини з рослини, поступово знищуючи його. Доросла повитиця дуже небезпечне і стійке рослина. Якщо відірвати стебла березки і кинути на землю, то воно звивається і захоплює нову рослину і знову з'являються його втечі.
Цвіте повитиця дрібними квітами білого, рожевого або зеленого кольору, зібраними в суцвіття. Насіння дозріває по 2-5 штук в кожній коробочці розміром до 3 мм, можуть зберігатися в грунті більше 10 років. Насіння за зовнішнім виглядом нагадують насіння рослин, на яких вона паразитує. Це властивість вироблено паразитичної адаптацією. Тому відмінність можна помітити тільки при уважному огляді насіння.
Заходи боротьби з берізкою.
Якщо ви помітили невеликі розростання березки, то її необхідно обірвати разом з рослину господарем, так як відокремити їх неможливо і спалити. Якщо в саду з'явилася повитиця, то необхідно рослини скосити до цвітіння повитиці, ретельно зібрати траву, висушити і спалити. Позитивний ефект дає обробка заражених рослин Раундапом. 0,5-1% розчин. Обприскування заражених рослин викликає не тільки знищення березки, але й загибель культурної рослини.Якщо грунт заражена насінням березки, то перед посівом культурних рослин виробляють провокаційні поливи грунту для того, щоб зійшли насіння. Це проводять навесні та восени. Коли з'являться паростки березки, їх паростки знищують.
Повитиця карантинна рослина. Тому його необхідно знищувати.
Використовують глибоку перекопування грунту з перевертанням пластів землі товщиною до 30см для того, щоб виключити проростання насіння березки.Її разом з рослиною господарем виривають так, щоб джгути березки не впали на землю. Укладають на поліетиленовий пакет, виносять з саду і спалюють.
Важливо, щоб знищення березки відбувалося до цвітіння і дозрівання насіння.
Повитиця дуже небезпечний бур'ян-паразит, тому боротися з нею потрібно не тільки у своєму саду, але і близько своєї ділянки. В іншому випадку повитиця може проникнути в сад.
Читайте статью російською мовою: Повилика борьба с растением – паразитом