
Існує думка, ніби в спальні не обов'язково розташовувати рослини. Як правило, дане приміщення відвідують тільки господарі, і гості не зможуть побачити всій вроди квітів і результату старанність квітникаря. Однак це не зовсім правильно: тут ви влаштовуєте затишок виключно для себе, а від цього точно нерозумно відмовлятися. Завдяки біоенергетиці рослин в кімнаті буде створюватися чудова аура.
Рослини в спальні не тільки освіжать приміщення, очистять повітря від неприємних запахів і наситять його киснем, але також і простерілізуйте. А для такої кімнати це необхідно найбільше, так як тут ми відроджуємо душевні і фізичні сили організму.
Як і при розстановці рослин в дитячій кімнаті, в спальні також потрібен зважений підхід: для стандартної кімнати невеликого розміру в міській квартирі досить 3-4 примірника. Якщо приміщення дуже маленьке, рослини можуть навіть зашкодити людському організму. Деякі квіти виділяють в повітря характерні пари, які можуть бути токсичними (всі молочаевие). Вночі всі хвойні виділяють смоли, які зовсім не безпечні в значній кількості і за наявності алергії.
Крім того, для утримання в спальні підійде далеко не кожна рослина. Наприклад, не рекомендується вибирати будь-який з пахучих екземплярів (магнолія, жасмин, олеандр, гіацинт, гарденія), так як вони викликають головний біль і нездужання. Також їх слід виключити при алергічних, серцево-судинних захворюваннях і астмі. Не рекомендується сушити в спальні квіти липи або чебрецю, а також залишати на ніч зрізані лілії або півонії. Якщо ви бажаєте, щоб у вашій кімнаті приємно пахло, краще висадіть на балконі в горщиках нічну фіалку - вечорниці (гесперіс). Вона починає сильніше пахнути ближче до вечора. Такий аромат буде чути в кімнаті, а при необхідності ви зможете ізолювати його.
Деякі вважають, що в спальні дуже тепло, особливо в зимовий період, і не всі рослини зможуть добре розвиватися в даних умовах. Однак рослини здатні забезпечувати прохолоду в приміщенні, зволожувати повітря, а також підтримувати необхідний для зручності клімат. Завдяки їм ви зможете насолодитися приємним сном.
Крім того, рослини в кімнаті для відпочинку сприяють заспокоєнню і розслабленню нервової системи. Тому не рекомендується розташовувати тут екземпляри, які викликають напруженість, негативні реакції або збудження. Приміром, недоречними будуть кактуси через своїх шипів. Заспокійливо вплив здатні чинити папороті.
Що ж підібрати з рослин для спальні?

Безперечним рекордсменом вважається хлорофітум, так як він усуває неприємні запахи, токсичні сполуки, швидко фільтрує повітря і виділяє корисні фітонциди. Герань (калачик, пеларгонія) є справжнім антимікробним іонізатором, який відрізняється гарним цвітінням. Також він не пахне, поки не торкнешся листя. Вони містять ефірну олію, яка нормалізує сон, відлякує комах, полегшує головні болі, знижує метушливість, напруженість, а також допомагає позбавитися від депресії і втоми.

Гібіскус, гиппеаструм і амариліс славляться здатністю створювати мікроклімат і красою суцвіть. Крім того, вони зовсім не пахнуть.Читайте ще про садівництво тут