
В кінці зими починає цвісти гиппеаструм - одне з найефект
ніших кімнатних рослин. Його високий квітконос вінчають великі червоні, рожеві або білі квіти. Належить гіппеаструм до сім'ї амарилісових. До нас він потрапив з тропіків і субтропіків Америки, тому добре відчуває себе в кімнаті, відпочиває лише два місяці на рік, а в інший час цвіте і нарощує листя.
Взимку можна придбати цибулини для вигонки і висадити їх. Виберіть такі, діаметр яких не менше, ніж 6 см, сухі, без пошкоджень і мокли лусочок, бажано з живими коренями. Якщо на цибулині багато лусочок, видаліть ті, які нещільно прилягають, але обов'язково залиште кілька коричневих шарів. Горщик беріть не надто великий - між цибулиною і його стінками має бути 2-3 см, але високий і стійкий, адже рослина виростає досить велика. На дно покладіть дренаж, наприклад, керамзит. Грунт потрібен пухкий, живильний (з перегною, листової землі і піску). Можна взяти готовий спеціальний грунт.

Для профілактики хвороб замочіть цибулини в препараті «Максим» або іншому, причому цибулину занурте повністю на 30 хвилин, а потім просушіть не менше доби. Садять гіппеаструм так, щоб половина цибулини знаходилася над поверхнею грунту. Під її денце насипте невисоку гірочку грунту, а коріння розмістіть горизонтально. Поставити рослину краще на західному підвіконні. Поки стрілка не досягне 10-15 см, потрібно мінімально поливати теплою водою так, щоб вона не потрапляла на цибулину, краще з піддону. Не можна допускати застою води. Температура повітря - 22-24 градуси. Стрілка підросте, і поливати доведеться більше. Коли вона досягне 15 см, підживіть добривом, співвідношення азоту, фосфору і калію в якому має дорівнювати 4:7:9. Можна кілька разів підгодувати. Не вносьте багато азотних добрив.
Квітучий квітку потрібно сховати в тінь від прямих сонячних променів. Щоб продовжити цвітіння, потрібно знизити температуру до 18-20 градусів. Пересаджують амариллис рано навесні. Дітки відділяють при пересадці.

Рослина в період нарощування листя вимагає багато вологи, але не любить перезволоження. Листя обприскувати не можна, пил змивайте душем або протирайте листя вологою ганчіркою. Повноцінне сонячне освітлення потрібно для визрівання цибулин, тому переставте на сонячне підвіконня. Оптимальна температура - 20-22 градуси. Підживіть гіппеаструм добривами із співвідношенням азоту, фосфору, калію 7:3:6, а наприкінці липня - 4:4:12.
В кінці серпня повільно зменшуйте полив, а потім припиніть. Зелене листя зрізати не можна. Зріжте стебло, коли він повністю засохне. Після цього поставте цибулини в прохолодне, менш освітлене місце на 1,5-2 місяці.Читайте ще про садівництво тут