Посадивши якусь рослину, садівник з нетерпінням чекає, коли вона виросте. Але деякі рослини ростуть не так швидко, як хочеться. І потрібно набратися терпіння, щоб його виростити. А інші радують не тільки своєю красою, але і швидким зростанням.
Особливо хочеться, щоб швидко росли квітучі ліани, які є ширмою для огорож, хвірток, господарських будівель в саду. Іноді квітучими ліанами можна вкрити навіси або альтанки. У цьому випадку квітучі ліани незамінні. Є й інший варіант їх застосування. Наприклад, вам би хотілося швидко покрити ділянки землі, на яких не ростуть рослини.
Які ж квітучі ліани найбільш підходящі для таких цілей?
Клематис
Один з кращих в'юнких рослин є клематис. Існують різні види цих рослин. Особливо красивий великоквіткова клематис. Наприклад, клематис «Avant Garden» із прекрасними, яскраво рожевими квітами. Росте в зонах 4-7, цвіте все літо. Клематис сорту «Bonanza» з фіолетовими невеликими квітами чудово покриває огорожі і альтанки, патіо. Добре росте й цвіте в зонах 4-7 насонце в лужному грунті. Коріння рослини бажано прикривати мульчей від можливого перегріву. Клематис «Montana» ефектний своїми невеликими рожевими або білими квітами і густо покриває ними всю ліану. Його не обрізають, так як квіти утворюються на торішніх гілках. Дуже елегантний клематис «Snow Bells» Він більш невибагливий і легко розмножується. Клематис бажано висаджувати в місцях, захищених від холодних вітрів.
Більшість сортів клематисів добре ростуть і цвітуть на сонці. Хоча є й такі сорти, які можуть рости і цвісти в півтіні. Якщо ви посадите клематис в південно-західній або південно-східній стороні огорожі, то це буде найкращим варіантом. Є й вічнозелені клематиси, що цвітуть взимку. Наприклад, запашний клематис «Winter Beauty» починає цвісти в листопаді і радує цвітінням до кінця лютого. Йому не потрібна обрізка. Це теплолюбна ліана, що виростає до 3м, може бути успішно вирощено в контейнерах. Клематиси ростуть і квітнуть на родючій легкої грунті. У багатьох видів клематисів квіти утворюються на гілках поточного року. Тому садівники знають, що для рясного цвітіння клематисам потрібна щорічна обрізка. Деякі гірські клематиси дають квітки на пагонах минулого року. Тому, при покупці квітучих ліан, дізнайтеся особливості даного сорту.
Гліцинія
Гліцинія-чудова ліана для будь-яких огорож. Не варто її висаджувати біля водойми або патіо, так як вона отруйна. Красу квітучої гліцинії цінує будь садівник. Ця рослина добре цвіте на сонце, в захищеному від вітру місці. Зазвичай, коріння гліцинії прикривають мульчей для запобігання перегріву. Щорічно після цвітіння гілки необхідно підрізати для подальшого інтенсивного цвітіння. Іноді така обрізка дозволяє гліцинії цвісти другий раз за сезон. Гілки гліцинії обов'язково підв'язують. Гліцинія досить агресивне рослина. Тому регулярна обрізка дозволяє тримати цю ліану під контролем. Добре росте й цвіте гліцинія в зонах 4-8. Вирощують гліцинію в родючих грунтах. Ця рослина любить середній полив, особливо в середині літа.Популярними сортами гліцинії можна назвати китайську гліцинію Sinensis «Alba» з білими квітами, «Sierra Madre» з фіолетовими гронами квітів і ароматним запахом. Японські гліцинії трохи відрізняються від китайських величиною листя. А нові сорти відрізняються і величиною квітучих кистей, які досягають 50см. Наприклад, гліцинія Floribunda «Black Dragon» («Royal Purple») має темно-фіолетові розкішні кисті квітів величиною 50см. Ефектною ліаною є шовковиста гліцинія, сорт brachybotrys «Violacea» («Murasaki Kapitan») Бузкові ароматні квіти з жовтими серединками зібрані в гігантські кисті довжиною до 70см. Можна поставить ліану на окрему опору, і виростити гліцинію у вигляді дерева.
Виноград
А чому б вам не посадити виноградну лозу? Не можна сказати, що це красиво квітуча ліана. Тільки в кінці літнього сезону вона обдаровує садівника смачними ягодами. А ліани, обвішані гронами бурштинового, червоного, зеленого або темно-синього кольору - це приголомшливе видовище. Звичайно, виноград вимагають до себе велику увагу. Існує виноград для виготовлення вина і виноград для вживання в свіжому вигляді. Як і для інших ліан, для винограду теж потрібна опора. Є безліч сортів винограду на будь-який смак. Проте краще всього буде плодоносити виноград місцевих сортів, так як він адаптований до природних умов даної місцевості. Наприклад, світлий виноград без кісточок «Marquis» Дозріває у вересні. Виростає в зонах 5-8.Червоний виноград grapes без кісточок «Canadice» можна виростити в зонах 5-8.
Для прикраси саду, створення відокремлених зон ліани є кращими рослинами. Вони створюють тінь, і затишок в саду.
Читайте статью російською мовою: Цветущие лианы и виноград: какие сорта выбрать