Корисні комахи для боротьби з шкідниками саду

Вирощуючи рослини в саду, садівник інший раз стикається з проблемами, які виникають, коли на сад нападають шкідники. Вони можуть бути всеїдними, тобто знищують дерева, кущі та квіти. Боротьба зі шкідниками саду - першорядне завдання садівника. Є корисні комахи, які поїдають цих шкідників.
Таких корисних комах, друзів саду, можна залучати для постійного життя в саду. Тоді сад буде захищений від навали шкідливих комах. А боротьба з шкідниками буде ефективною.

Златоглазка

Златоглазка
Є кілька видів цих корисних комах. Дорослі зазвичай харчуються пилком, нектаром. Але вони все-таки хижі комахи. Їх личинки і дорослі особини поїдають виключно попелиць, кліщів, червців. Тому в багатьох країнах їх вирощують для боротьби зі шкідниками садів, городів. А садівники залучають цих комах рослинами, нектаром яких живляться дорослі золотоочки. Ви можете вирощувати ці рослини у себе в саду. Вони привабливі і мають приємний аромат.


Можна посадити алиссум скельний Aurinia saxatilisв своєму саду. Це маленький багаторічний вічнозелений чагарник з яскраво жовтими шапками квітів. Висота в залежності від сорту 8 "-10" (20-25см). Цвіте всю весну. Любить сонце, повітропроникну лужну грунт. Прекрасно виглядає на кам'янистих гірках. Аліссум скельний - посухостійкий і морозостійкий кущик.

Можна посадити англійську лаванду Lavandula augustifolia, як бордюрное рослина в саду. Це середньорослий кущик висотою от1фута до2 футів (30-60см) з сильним пряним ароматом і терпким пряним смаком.

Лікувальними властивостями володіє лавандовий мед. Рослина з фіолетовими квітами може рости на піщаних суглинках, любить сонце, починає цвісти у червні і продовжує до кінця липня. Добре росте в легкій лужної дренированной грунті. Любить помірний полив.

Золотарник пізній «Solidago virgaurea»-корневищное невибаглива рослина. Це досить високорослий багаторічний кущик близько 2-3 футів (60-90см). Квітки дрібні, зацвітає в липні і цвіте до кінця вересня. Любить сонце. Росте на важких вологих грунтах, але може рости і в інших умовах. Золотушника бувають і високорослими. Існують різні сорти. Тому можна підібрати ті, які будуть підходити для вашого саду.

Паразитичні оси.

Золотарник  поздний
Для боротьби з шкідниками це прекрасні хижаки. Вони, зазвичай, знаходять свою жертву по запаху слини, яка виділяє при поїданні листя рослини. Паразитна оса відкладає яйця в тіло гусениці. Яйця перетворюються на личинки, які і поїдають гусінь. Таким чином, паразитні оси знищують багатьох м'якотілих шкідників-гусениць метеликів, личинок жуків.

Мухи-тахіни, мухи сімейства «Syrphidae» - дуже корисні комахи для саду. Дорослі особини, так само як і златоглазки, харчуються нектаром і пилком рослин. При розмноженні відкладають яйця на жертву, або на лист біля своєї жертви. Яйця настільки маленькі, що гусениця навіть не помічає їх. Поступово яйця перетворюються на личинки, які і пожирають жертву. Вони настільки ненажерливі, що поїдають щохвилини 1 личинку. Дорослих особин можна залучити квітучим деревієм, кропом, гірчицею, м'ятою. Це поширені рослини, які не потребують описі.

Жужелиці (Carabidae)

Паразитические осы
- Це велике сімейство, яке має різні розміри, різні умови життя і живуть у багатьох кліматичних зонах. Дорослі комахи та їх личинки володіють сильними щелепами і якщо вони оселилися у вашому саду, то від цього вам легше буде вести боротьбу з шкідниками саду. Деякі види турунів поїдають равликів, слимаків. Є такі види, які знищують не великих гусениць.

Існують і інші види корисних комах, які можуть бути друзями вашого саду. 

Цікаві дослідження провели в Каліфорнійському університеті.
Новітні дослідження показали, що рослини, пошкоджені гусеницями здатні випускати ароматичні речовини - сигнали для своїх побратимів і корисних комах-хижаків, які знищують гусениць. Летючі речовини надсилаються іншим рослинам для того, щоб попередити їх про небезпеку. У цьому випадку інші рослини змінюють свій склад так, що листогризучі погано засвоюють листя цих рослин. Такі сигнали посилаються днем. Вночі вони можуть випускати інші запахи, які відлякують літаючих шкідників від себе. Це дуже цікава особливість. Важко сказати, чи роблять це всі рослини.

Одне можна сказати, сад і всі його мешканці перетворюються на екосистему, яка сама себе захищає і очищає. А садівнику потрібно тільки допомогти їй у боротьбі з шкідниками і захистити корисних комах, які очищають його сад.


Читайте статью російською мовою:  Полезные насекомые для борьбы с вредителями сада  насекомых